Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga neto dhe shpėrblime nga puna si administrator i Korporatės Elektroenergjitike Shqiptare, KESH sh.a pėr vitin 2017, shuma 3 480 153 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsTė ardhura neto tė pėrfituara si shpėrblim nga funksioni si anėtar i Komitetit Kombėtar tė Digave tė Mėdha, pėr vitin 2017, shuma 102 000 lekė.
Incomes from bank interestsTė ardhura nga interesat bankare pėr vitin 2016, shuma 0.3 euro.
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, Znj. Anila Hetoja, tė ardhura nga paga neto dhe shpėrblime nga puna nė Operatorin e Shpėrndarjes sė Energjisė Elektrike, OSHEE, pėr vitin 2017, shuma 1 347 280 lekė.
2) Bashkėshortja, Znj. Anila Hetoja, tė ardhura nga interesat bankare, shuma 311.52 euro.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Depozita bankare nė Intesa Sanpaolo Bank ėshtė prishur dhe fondi 19 241.01 euro ėshtė pėrdorur pėr pagesa pjesore, pėr kontratė sipėrmarrje (apartament + garazhe).
2) Depozita bankare nė Credins Bank ėshtė prishur dhe fondi 18 378 euro ėshtė pėrdorur pėr pagesa pjesore, pėr kontratė sipėrmarrje (apartament + garazhe).
3) Depozita bankare nė Veneto Bank ėshtė prishur dhe fondi 17 994.49 euro ėshtė pėrdorur pėr pagesa pjesore, pėr kontratė sipėrmarrje (apartament + garazhe).
4) Gjendja e depozitės bankare nė Societe General ėshtė 17 906.14 euro.
5) Depozita bankare nė ABI ėshtė prishur dhe fondi 17 859.26 euro ėshtė pėrdorur pėr pagesa pjesore, pėr kontratė sipėrmarrje (apartament + garazhe).
6) Depozita bankare nė Intesa Sanpaolo Bank ėshtė prishur dhe fondi 10 000 euro qė ishte si pjesė takuese prej 50 % e depozitės + shtesa nga llogaria rrjedhėse po nė kėtė bankė, ėshtė pėrdorur pėr pagesa pjesore, pėr kontratė sipėrmarrje (apartament + garazhe).
7) Depozita bankare nė BKT (e pėrbashkėt me bashkėshorten, 50 % secili) ėshtė prishur dhe fondi 28 799.93 euro ėshtė pėrdorur pėr pagesa pjesore, pėr kontratė sipėrmarrje (apartament + garazhe).
8) Depozita bankare nė Union Bank (e pėrbashkėt me bashkėshorten, 50 % secili) ėshtė prishur dhe fondi 21 000 euro ėshtė pėrdorur pėr pagesa pjesore, pėr kontratė sipėrmarrje (apartament + garazhe).
9) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Intesa Sanpaolo Bank ėshtė pakėsuar nė 42.2 euro.
10) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė RBC-Royal Bank of Canada ėshtė pakėsuar nė 15 628.8 CAD.
11) Bashkėshortėt kanė deklaruar ndryshime gjendje depozite pėr shkak tė pagesave pėr njė Kontratė Sipėrmarrje, por nuk kanė pėrshkruar Objektin e Sipėrmarrės, Vlerėn e tė Drejtave Reale dhe palėn Kontrakture nė Sipėrmarrje.
11) Gjendja e llogarisė sė pagės nė Intesa Sanpaolo Bank ėshtė pakėsuar nė 1 641 280.38 lekė.
12) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Intesa Sanpaolo Bank ėshtė pakėsuar nė 30 000.43 euro si rrjedhojė e pagesės pjesore pėr kontratė sipėrmarrje (apartament + garazhe). Gjendja mė 31.12.2016 ishte 43 828.6 euro).
13) Bashkėshortja, Znj. Anila Hetoja, gjendja e depozitės bankare me afat nė Bankėn Amerikane tė Investimeve ėshtė 17 863.77 euro.
14) Bashkėshortja, Znj. Anila Hetoja, depozita bankare nė Credins Bank ėshtė prishur dhe fondi 19 362 euro ėshtė pėrdorur pėr pagesa pjesore, pėr kontratė sipėrmarrje (apartament + garazhe).
15) Bashkėshortja, Znj. Anila Hetoja, depozita bankare nė Veneto Bank ėshtė prishur dhe fondi 17 873.78 euro ėshtė pėrdorur pėr pagesa pjesore, pėr kontratė sipėrmarrje (apartament + garazhe).
16) Bashkėshortja, Znj. Anila Hetoja, gjendja e llogarisė sė kursimit nė Intesa Sanpaolo Bank nė emėr tė vajzės, Znj. Ardea Hetoja ėshtė 10 693.27 lekė.
17) Bashkėshortja, Znj. Anila Hetoja, gjendja e llogarisė sė pagės nė BKT ėshtė 286 354.87 lekė.
18) Vajza, Znj. Arnela Hetoja, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Intesa Sanpaolo Bank ėshtė 10 646.14 lekė.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Nuk ka