Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga dhe shpėrblime si drejtor i shoqėrisė Porti Detar sh.a, Vlorė, 1 293 379 lekė.
2) Tė ardhura nga dietat, 260 000 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, Znj. Besmira Malaj tė ardhura nga ushtrimi i profesionit tė lirė si dentiste nė klinikė stomatologjike, nė Vlorė pėr vitin 2017 (sipas bilancit kontabėl tė biznesit dt. 08.02.
2017), shuma 1 674 419 lekė fitim neto.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė bankare nė BKT mė 29.12.2017, (pėrfituar si kompensim nga ATP), ėshtė 179 867 lekė.
2) Gjendja e llogarisė bankare tė pagės nė Raiffeisen Bank mė 31.12.2017 ėshtė 747 289 lekė.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė Union Bank mė 29.12.2017, (llogari e pėrbashkėt me bashkėshorte, shtuar me tė ardhura nga biznesi i bashkėshortes), ėshtė 616 134 lekė, pjesa takuese 50 %.
4) Gjendja e llogarisė bankare nė Union Bank mė 29.12.2017, (llogari e pėrbashkėt me bashkėshorten, shtuar me tė ardhura nga biznesi i bashkėshortes), ėshtė 4 841.37 euro, pjesa takuese 50 %.
5) Gjendja e llogarisė bankare nė Intesa Sanpaolo Bank mė 30.12.2017, tė ardhura nga dietat e punės nė Portin Detar sh.a, Vlorė, ėshtė 140 euro.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Nuk ka