Money and Power


GENERAL DATA






INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga mujore dhe shtesa tė tjera pėr shpenzime telefoni, karburanti dhe pėr udhėtime nė detyrėn e deputetit, 602 615 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentTė ardhura nga qiraja e njė apartamenti, 280 000 lekė.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, Znj. Adriana Beqaj, tė ardhura nga aktiviteti profesional si individ me kontratė me zyrėn e UNDP-sė, Tiranė, 1 215 500 lekė.
2) Bashkėshortja, Znj. Adriana Beqaj, tė ardhura nga aktiviteti profesional si person fizik, 1 330 euro.
3) Bashkėshortja, Znj. Adriana Beqaj, tė ardhura nga aktiviteti profesional si person fizik, 20 500 dollarė.
4) Vajza, Znj. Deborah Beqaj, tė ardhura nga puna nė Raiffeisen Invest, 222 000 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė bankare nė bankėn Credins, pakėsim 347 000 lekė.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė bankė Alpha Bank, shtesė pas mbylljes tė njė llogarie tjetėr po nė kėtė bankė, 1 365 000 lekė, gjendja totale 1 500 000 lekė.
3) Bashkėshortja, Znj. Adriana Beqaj, gjendja e llogarisė rrjedhėse si individ nė bankėn Credins, shtesė 1 430 000 lekė.
4) Bashkėshortja, Znj. Adriana Beqaj, gjendja e llogarisė rrjedhėse si person fizik nė bankėn Credins, pakėsim 79 200 lekė.
5) Bashkėshortja, Znj. Adriana Beqaj, gjendja e llogarisė rrjedhėse si person fizik nė bankėn Credins, shtesė 1 320 euro.
6) Bashkėshortja, Znj. Adriana Beqaj, gjendja e llogarisė rrjedhėse si person fizik nė bankėn Credins, shtesė 20 485 dollarė.
7) Bashkėshortja, Znj. Adriana Beqaj, gjendja e llogarisė rrjedhėse si individ nė bankėn Procredit, pakėsim 802 000 lekė.
8) Bashkėshortja, Znj. Adriana Beqaj, gjendja e llogarisė sė kursimit si individ, shtesė 350 000 lekė.
9) Vajza, Znj. Deborah Beqaj, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė bankėn Raiffeisen, 30 000 lekė.
10) Vajza, Znj. Deborah Beqaj, kursime nė fondin e pensioneve private vullnetare nė Raiffeisen, 26 360 lekė.
11) Vajza, Znj. Deborah Beqaj, kuota nė fondin e Raiffeisen Prestigj (shpėrblim nga punėdhėnėsi Raiffeisen Invest), 106 000 lekė.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Nuk ka